Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | LED Cube |
| Number of Lights | 1 pcs |
| Warranty | 1 year |
| Base Type | Wedge |
| Protection Level | IP54 |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Wattage | 0-5W |
| Body Material | Plastic |
| Certification | ce, EMC, FCC, ROHS |
| Voltage | 6V |
| Power Source | DC |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Plastic, LLDPE |
| Technics | Forged |
| Lighting Area | 10-15 Square Meters |
| Outdoor Lighting Type | Figurine Lights |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | ARGRICAT |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Landscape lighting |
| Power Supply | DC 5V |
| Rechargeable | 3.7V Lithium Battery |
| LED Source | RGB+W |
| Charging Time | 2-6 Hours |
| Working Time | 6-10 Hours |
| Use for | Hotel, Night Club, Wedding Events |
| Waterproof | IP54-IP68 |
| Application | Garden, Home, Hotel, Swimming Pool |
| Function | Decoration Lighting, LED Stool |
Instock
There are no reviews yet.