Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 90 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 62 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 110/60Hz or 220V/50Hz |
| Power | 900 |
| Weight | 55 KG |
| Dimension(L*W*H) | 545x593x713 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity, Easy to Operate |
| Product name | slush machine |
| Bowl Capacity | 45L |
| Material | Stainless steel |
| Refrigerant | R404A |
| N.W(KG) | 55kg |
| G.W(KG) | 75kg |
| Product size | 545x593x713 mm |
| Packing size | 615x625x755 mm |
| Application | slushy, smoothie, juice, cold, drinking water etc |
| Other name | slushy machine |
Instock
There are no reviews yet.