Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Professional |
| Material | ABS+PC+Meatl |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1500W |
| Plug standard | CN |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity1 | Leafless |
| Peculiarity2 | Professional |
| Peculiarity3 | 110000rpm High speed |
| Peculiarity4 | Hair Dryer |
| Peculiarity5 | Negative Ion |
| Peculiarity6 | Salon Style |
| Peculiarity7 | Blower Styling Tools |
| Peculiarity8 | 1500W powerful |
Instock
There are no reviews yet.