Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 33 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 40min |
| Wheelbase | 325mm |
| Remote Distance | 30M |
| Scale | 1:10 |
| Model Number | YK4107 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Operating Instructions, USB CABLE |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.