Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | as show |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | as show |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | as show |
| Plugs Type | as show |
| Warning | as show |
| Remote Distance | as show |
| Warranty | as show |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Charging Time | as show |
| Charging Voltage | as show |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Other |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, Foam |
| Brand Name | EACHINE |
| Features | other, App-Controlled |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.