Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Third Gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | PTC |
| Model Number | S003 |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection |
| Certification | CE |
| Installation | Desktop, Portable, Freestanding |
| Power | <800W |
| Use | BATHROOM, bedroom, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Fan Heater |
| Brand Name | Swoson |
| Origin | Mainland China |
| Name | Desktop Retro Electric Heaters |
| Item Type | Office Home Heater |
| Features 1 | PTC Ceramic Fast Heating |
| Features 2 | 700W High Power |
| Features 3 | Dual Use of Cooling and Heating |
Instock
There are no reviews yet.