Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 14 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | Yes |
| Drone Weight | 70g |
| Takeoff Weight | 70g |
| Transit Time (Days) | 120M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | M7 QIDI-560 D RC Airplane |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 5 CHANNELS |
| Controller Battery | 3*AAA Battery |
| Remote Distance | 100M |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | 60MINS |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | Fremego |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.