Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.868 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 36 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 78g |
| Takeoff Weight | 78g |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Certificate Number | No.: U00802211021411-1E |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| Model Number | BM22 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Plugs Type | USB |
| Warning | Not suitable for children under 36 months |
| Remote Distance | 200 |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 120 |
| Charging Voltage | 3.7V 800mah |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | LCF |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.