Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 25 × 18 cm |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1000 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | five |
| Warning | no |
| Remote Distance | 1000m |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | YOAINGO |
| Features | Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.