Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | 720P HD, other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | 2-axis Gimbal |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Warning | Keep away from fire source |
| Remote Distance | 800-1000m |
| Charging Time | 60 minutes |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.