Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 23 × 14 cm |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 130 |
| Takeoff Weight | 200 |
| Transit Time (Days) | 200 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | dry cell |
| Remote Distance | 200 |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.