Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 26 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 1001-1500W, 1400 |
| Capacity | <5kg, 10kg |
| Brand Name | AVRO |
| Origin | Mainland China |
| Automatic Type | Automatic |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 29*22*13cm |
| Dryer Type | Electric Clothes Airer |
| Housing Material | Plastic |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Installation | Portable / Mini |
| Noise | 35db |
| Heating mode | 4 |
| Timer | 1-4 Hours |
| Control mode | Touch Switch |
| Logo | Acceptable Customer's Logo |
| item | cloth dryer |
| style | mini heater |
| Features | Fast Heating |
Instock
There are no reviews yet.