Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | / |
| Warning | keep away from fire |
| Remote Distance | / |
| Dimensions | ≥2m |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| size | Above 50cm |
| brand | VOLANTEXRC Orlans |
| passageway | 6 channels |
| Toy material | ABS |
| Is there a shopping guide video available | yes |
| Remote control method | Handle |
| Is it exclusively for foreign trade | no |
| 3C configuration category | Toys for children aged 14 and above |
| Takeoff full weight | 250g (inclusive) -1.5kg (inclusive) |
| Maximum flight altitude | Over 120 meters (excluding) |
| Empty weight | 0-1.5kg (inclusive) |
Instock
There are no reviews yet.