Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 32 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1000 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | five |
| Remote Distance | 2000M |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | 50min |
| Charging Voltage | 11.1v 1500ma |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Features | Auto Return, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.