Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8 cm |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Model Number | KPQ001 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 1~2munites |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | no |
| Plugs Type | standard |
| Warning | over 3years |
| Remote Distance | == |
| Warranty | 1month |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Charging Time | 10s |
| Charging Voltage | 4.5v |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | charger |
| Material | Foam |
| Brand Name | U-Angel-1988 |
| Features | other |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 12+y |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.