Instock
| Weight | 3.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 54 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | level 7 |
| Drone Weight | 1300g |
| Takeoff Weight | 1300g |
| Transit Time (Days) | 7-8 minutes |
| Certificate Number | CTB220523018REX-ZS |
| Video Capture Resolution | other |
| CE | Certificate |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Barcode number | random |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Model Number | Goosky RS4 Rc Helicopter |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | None |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | XT60 |
| Warning | Please install it carefully according to the instructions |
| Warranty | 3 years |
| Charging Time | Determined by Charger |
| Charging Voltage | 22.2V |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 833*127*217mm |
| Remote Distance | Determined by customer's own equipment |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions |
| Material | Metal, Plastic, Carbon Fiber |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.