Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 35 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 100w |
| Brand Name | OIMG, Forward |
| Origin | Mainland China |
| Processing | Fermenting Equipment |
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Processing Types | bread yogurt |
| Voltage | 220V, 220v |
| Power | 260W |
| Dimension(L*W*H) | 435*340*525mm |
| Weight | 14 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Machinery Capacity | 40L |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Marketing Type | New Product 2023 |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product Name | Fermentation machine |
| Function | Dough Yogurt Femrentation |
| Application | Home Used |
| Capacity in liters | 40L |
| Type | Double-layer Fermenter |
Instock
There are no reviews yet.