Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 61 × 90 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | NERS-GY (dc inverter) |
| Capacity | >8L |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 2 years |
| Application | Outdoor, Hotel, Commercial, Household |
| Type | Air Source Heat Pump |
| Installation | Freestanding |
| Storage / Tankless | Instant / Tankless |
| Housing Material | Plastic |
| Use | Swimming Pool Heater |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Heating capacity | 11.2kw |
| Cooling capacity | 6.3kw |
| Input power | 1.75kw |
| Power source | 220V/50HZ |
| Rated water temp. | 28℃ |
| Max water temp. | 40℃ |
| Refrigerant | R32 |
| Outlet &input pipe size | 1.5'' |
| Water flow | 2.5m3/h |
| Net size | 1080*425*700mm |
Instock
There are no reviews yet.