Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 22 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | 3C |
| Warning | no warning |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 50cm large high-speed rc boat |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 6 channels |
| Flight Time | About 20 minutes |
| Remote Distance | About 200 meters |
| Dimensions | 50x12x10 cm |
| Max Speed | 70km/h |
| Charging Time | About 20 minutes |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 7.4V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| applicable population | unlimited |
| Packaging | color box |
| Applicable age | Youth (7-14 years old) |
| Toy material | plastic |
Instock
There are no reviews yet.