Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 27 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Flight Time | about 10 to 15mins |
| Remote Distance | about 40 to 50M |
| Dimensions | About 23x10x15cm |
| Max Speed | about 5KM/H |
| Charging Time | about 2 hours |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | TOUCAN RC HOBBY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.