Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 59 × 50 cm |
| Type Number | HYZ-80 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | no fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HYZ-80 |
| Design | RC boat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About >4hours |
| Remote Distance | 500m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 80*30*24CM |
| Max Speed | 1-2M/S |
| Charging Time | About 12 Hours |
| Frequency | 2.4g |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER, Metal |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.