Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 14 × 21 cm |
| Type Number | 916 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Away Fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 916 |
| Design | Speedboat |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 5 Minutes |
| Remote Distance | 150 Meters + |
| Warranty | 1 Month |
| Dimensions | 46.7*14*13 cm |
| Max Speed | 55km/h |
| Charging Time | 210 Minutes |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | USB 5V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.