Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.46 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 26 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Read the manual before use |
| Power Source | Electric |
| Model Number | WL915-A |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 5Min |
| Remote Distance | 100M |
| Warranty | One month |
| Dimensions | 43*17*12CM |
| Max Speed | 45KM/H |
| Charging Time | 3H |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 11.1V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys, WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type Number | WL915-A |
| CE | Type |
Instock
There are no reviews yet.