Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 28 × 22 cm |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | YSH-1.8L |
| Style | Health Preserving Pot |
| Certification | CE, CCC, ce |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Overheat Protection |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 800W |
| Capacity | 1.8L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 110V/220V |
| Brand Name | CUKYI |
| Origin | Mainland China |
| Function 1 | Boil water |
| Function 2 | Egg boiler |
| Function 3 | Hot pot |
| Function 4 | Stew soup/Porridge |
| Function 5 | Baby milk warmer |
| Reserve | Yes |
Instock
There are no reviews yet.