Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.537 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 24 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | GK2003 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | GS(消费电子), LFGB, ROHS, CE |
| Material | Borosilicate Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 3-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection, Backlight, Water level indication |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess |
| Power (W) | 2200W |
| Capacity | 2L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 100-240v |
| Brand Name | DEVISIB |
| DEVISIB Model | GK2003 |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.