Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 75 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | c02 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | <12000Rpm |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | > 2.001L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Juicing |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | No Selection |
| Type | Twin-Gear (Triturating) Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 120 |
| Capacity | >2001ml |
| Brand Name | MAIRUIS |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | Automatic Orange Squeezer |
| Product model | 2000E-2 |
| Voltage | 220V 50Hz/110V 60Hz |
| Power | 120 W |
| Yield | 20 Orange/min |
| Juice yield | 30% -50% |
| Weight | 40KG |
| Orange size | 40-80 mm |
| Product size | 400*300*750mm |
| Gross weight | 45Kg |
Instock
There are no reviews yet.