Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 29 × 17 cm |
| Cup Body Material | Plastic |
| Charging Port Shape | Round |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 80Rpm |
| Housing Material | Plastic |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | < 500ml |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Non-Drip Spout, REVERSE, Juicing |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Two Gears |
| Type | Centrifugal Juicer |
| Power (W) | 150w |
| Capacity | 801-1000ml |
| Brand Name | Faers |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.