Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68 × 7 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | 250w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Voltage | 220/380v |
| Power | 0.75-2.2kw |
| Dimension(L*W*H) | 68*70*110cm |
| Weight | 250 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Machinery Function | Automatic cleaning+peeling |
| Raw material | Fruit, Vegetables |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Function | Peel Potato Carrot Vegetable Skin |
| Suit for | Fruit Vegetable Peeling Processing |
| Application | Peeling Washing Machine |
| MOQ | 1 Set |
Instock
There are no reviews yet.