Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Type Number | V002 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | not suit under 6 years old children |
| Power Source | Electric |
| Model Number | V002 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 4-6 hour(13600MAH);2-3 hour(6800MAH) |
| Remote Distance | About 500m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | About 49*26.4*28.1CM |
| Max Speed | About 15KM/H |
| Charging Time | About 10-12 hour |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.