Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 3-4 people |
| LCD | No |
| Capacity (Quart) | 0.8-2L |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | STAINLESS STEEL |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Pressure Release Device, Boil, Stew, Braise, Soup Stewing |
| Certification | CE |
| Capacity | >6L |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | <800W |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Gross weight | 2.5kg |
| Diameter | 18cm |
| Applicable object | Gas induction cooker Universal |
Instock
There are no reviews yet.