Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ccc |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >1000W |
| Brand Name | OEMG |
| Origin | Mainland China |
| Heating method | Chassis heating |
| power | 1000W and above |
| Product Category | Electric pressure cooker |
| Model | 6817 |
| liner material | aluminum alloy |
| energy efficiency class | 1 |
| stew without water | support |
| Timing gear | 4-5 gears |
| caliber | 28 |
| scale marking | Inner wall marking |
| IPO time | 2023 |
| after-sales services | Store three guarantees |
| rated voltage | 111V~ 240V (inclusive) |
| Panel material | stainless steel |
| How to use | semi-automatic |
| reservation function | Yes. |
| reservation time | 8-12 hours |
| diameter | 26Cm (inclusive) -30cm (inclusive) |
| thermal insulation function | Yes. |
| brand | other |
| item number | 6817 |
| 3C certificate number | 2017010712993136 |
| Applicable number of people | 4-5 people |
| safety function | Anti-dry burning |
| Layer | first floor |
| rated power | 1050W |
| Waterproof function | without |
| control method | push button |
| liquid crystal display | Yes. |
| mode of operation | key |
| weight | 5KG |
| Product size | 32*32*38cm |
| Energy efficiency record number | |
| Rated frequency | 50 |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| capacity | 6L |
Instock
There are no reviews yet.