Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Application | 5-6 people |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 6 |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | Non-stick Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, steam, Boil, Stew, Braise, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | UL |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | >1000W |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | US(Origin) |
| Special Feature | Programmable |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | Push Button |
| Operation Mode | Automatic |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Product Dimensions | 12"D x 13"W x 13"H |
| Item Weight | 9.7 Pounds |
Instock
There are no reviews yet.