Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 33 cm |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | YLB-C40W5 |
| LCD | Yes |
| Outer Pot Material | Plastic |
| Material of Inner Pot | Ceramic Crystal Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, Boil, Stew, Braise, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE, CCC |
| Capacity | 3-4L, 4L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1300W |
| Brand Name | Bear |
| Origin | Mainland China |
| Product name | electric pressure cooker |
| Rated frequency | 50Hz |
| Operation mode | Knob + touch key |
| Product size | 310*325*245mm |
Instock
There are no reviews yet.