Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Coffee Type | Espresso, Machiatto, Latte, Cappuccino, Espresso |
| Pump Pressure (Bars) | 15BAR |
| Model Number | Coffee Makers |
| Feature | Integrated Grinder, Cappuccinatore, Automatic milk frother, Integrated Grinder |
| Certification | none |
| Brand Name | Barsetto |
| Origin | AU(Origin) |
| Related Categories | Coffee Makers |
| Operation method | Semi-automatic |
| voltage (v) | 220V |
| power (w) | 1700W |
| Brewing handle size | 54mm |
| type | other |
| Color | Light Grey, Black |
| function | other |
| capacity (cup) | 10 cups |
| housing material | other |
| classification | semi-automatic |
| time to market | aug-15 |
| function1 | Espresso Machine |
| function2 | Espresso Machine with Grinder |
| function3 | Espresso Coffee Machine |
| function4 | Expresso Maker |
Instock
There are no reviews yet.