Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 10 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Flight Time | 30 |
| Remote Distance | 50 m |
| Charging Time | 240 mintues |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| country of origin | Shantou City, Guangdong Province |
| intended for | unlimited |
| Featured Features | 2.4G remote control boat |
| packing | Color box |
| Toy material | plastic cement |
| Ability cultivation | emotion, Use your hands and brains, Hand eye coordination, Other ability development, Parent child communication, Interest cultivation |
| Item number | three thousand eight hundred and ten |
| Is there a shopping guide video available | yes |
| Remote control method | Handle |
| 3C configuration category | Toys for children aged 14 and above |
| Main downstream platforms | ebay, Amazon, wish, AliExpress, Independent Station, LAZADA |
| Main sales regions | Africa, Europe, South America, Southeast Asia, North America, Northeast Asia, Middle East |
| There are authorized proprietary brands available | yes |
| Applicable age | Youth (15-35 years old) |
Instock
There are no reviews yet.