Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 819 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 20min |
| Remote Distance | 80m |
| Dimensions | – ++- |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 40MIN |
| Charging Voltage | 3.7V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | TOYFORU |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| HXJ819-2.4G | Colorful High |
| Racing Boat | Waterproof |
| Rechargeable | Model |
| Electric Radio | Remote Control |
| Speedboat | Boy Toy |
Instock
There are no reviews yet.