Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 30 cm |
| Brand Name | HAOYUNMA, FPSICE |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Feed Type | Continuous |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feature | Auto-Reverse Grind System, Stainless Steel Grinding Elements |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Rating (Rpm) | 3000 |
| Power of Motor (Hp) | 560 |
| Voltage (V) | 220 |
| Width (Inch) | 7.24 |
| Height (Inch) | 7.24 |
| Length (Inch) | 13.78 |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Type | Household Food Waste Disposer, Household Food Waste Disposer |
| Function | Silencer Technology |
| Material | Stainless steel |
| Product name | Food Waste Disposer Machine |
| MOQ | 1Pcs |
| Capacity | 1500ml |
| Power | 560W |
| Food Waste | as per your request |
| Model Number | FPS-5A |
| Color | white+black |
| Packing | Gift box |
Instock
There are no reviews yet.