Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 40 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Power | – |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 240MM |
| Wheelbase | 373MM |
| Remote Distance | More than 120m |
| Scale | 1:8 |
| Dimensions | 68*30*32.5 |
| Model Number | H8H |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Maisto |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.