Instock
| Weight | 3.449 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 27 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | 3650 3500KV inductive brushless motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 165mm |
| Wheelbase | 232mm |
| Scale | 1:12 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Maisto |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| model | Off road Pioneer |
| Place of Origin | Chinese Mainland |
| Toy type | Other toys |
| Applicable gender | Unisex |
| Color classification | Black H12Y comes standard, yellow H12Y+comes standard, black H12Y comes standard with one 2500 large capacity battery, yellow H12Y+comes standard with one 2500 large capacity battery, black H12Y comes standard with two 2500 large capacity batteries, and yellow H12Y+comes standard with two 2500 large capacity batteries |
Instock
There are no reviews yet.