Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.645 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Warning | Keep away fire |
| Remote Distance | About 30-50 meters |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 24*15*9.5 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.