Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 152 × 26 × 34 cm |
| DIY Supplies | Tiling |
| Model Number | Double Brackets Manual Tile Cutter |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Cut Thickness | 6-15mm |
| Use | Tile Cutting |
| Material | Aluminium |
| Blade Material | Alloy |
| Product | Manual Tile Cutter |
| Feature | Laser Positioning, Laser Positioning |
| Application | For Cutting Ceramic Porcelain Granite |
| Max. Cutting Size | 24 inch-47 inch / 600 mm-1200 mm |
| Min. Cutting Size | 1.38 inch / 35 mm |
| Max. Cutting Thickness | 0.24"-0.59" / 6-15 mm |
| Guide Rail | Single Track |
Instock
There are no reviews yet.