Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 13 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Asii3up |
| Certification | CE |
| Model Number | 2 IN 1 Cordless |
| Scissor Type | DUAL |
| Length Of Blade | 22cm/7cm |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Color | blue |
| Battery Type | for Makita 18V Battery |
| Battery Configure | without Battery Set |
| Battery Quantity | |
| Tool Body Material | Metal+Plastic+Rubber |
| Rated Voltage | 18V |
| Model | mini hedge trimmer for home use |
| Use | Trimming grass, hedges, bushes, shrubs |
| Package Weight | 1.4KG |
| Blade Material | SK5 |
| Short Blade Width | 130mm |
| Long Blade Length | 220mm |
| Adjustable Angle | 0-90 degree |
| No-load Speed | 20000 RPM |
Instock
There are no reviews yet.