Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, STR |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Home Use, Retail |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Motor |
| Showroom Location | None |
| Place of Origin | Fujian, China |
| Input Voltage | 220V |
| Dimensions | 240x150x320mm |
| Use | Welding band saw balde |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Power (kW) | 2KW |
| Weight (KG) | 10 KG |
| Voltage | 220V 50HZ |
| Motor | 2KW |
| Max welding width | 18mm |
| Size | 240x150x320mm |
| Gross weight | 10KGS |
Instock
There are no reviews yet.