Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Features | INSULATED, Multifunctional, Explosion-proof |
| Axe Head Type | Single-bit |
| Weight | 775g |
| Overall Length | 40CM |
| Handle Material | Plastic |
| Axe Head Material | High Carbon Steel |
| Model Number | TY21 |
| Type | Axe Head |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Brand Name | JIANLAI |
| Origin | Mainland China |
| Blade shape | arc |
| hardness | 55-57HRC |
Instock
There are no reviews yet.