Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 11 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 0.13 |
| No-Load Speed | 12000/15000/17000rpm |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE, RoHS, pse |
| Model Number | DMSD101 |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60hz |
| Brand Name | DONUMEH |
| Variable Speed | Yes |
| Rated Voltage | 3.6v |
| Type | Mini Grinder |
| Chuck head size | 2.35/3.0mm |
| Features1(DMSD101) | 3-speed-adjustable |
| Features2 | Battery Indicator light |
| DIY Supplies | Woodworking/Polishing/ Engraving |
| Type1 | Mini Grinder |
| Type2 | Cordless drill |
| Type3 | Power tools |
| Type4 | Rotating machine |
| Battery(DMSD101) | 900mah 10c li-ion |
Instock
There are no reviews yet.