Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 33 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2.9kg |
| Dimensions | one size |
| No-Load Speed | 8800R/MIN |
| Rated Input Power | 1350W |
| Power Source | Electricity, Electric |
| Certification | none |
| Disc(Wheel) Type | Cutting Disc |
| Model Number | NBT-AG-125C, NBT-AG-125C/150C |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60HZ |
| Brand Name | PINTUDY, NewBeat |
| Disc Diameter | 125mm, 125/150mm |
| Variable Speed | No |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 110-220V |
| Type | Angle Grinder |
| Grade | DIY, Industrial |
| Warranty | 6 months |
| Max Motor Speed | 8500RPM |
| Switch Type | Paddle, Slide, Trigger |
| Voltage | 220V-240V, 110v |
| Grinder Type | Cordless Angle Grinders |
| For Use On | General Purpose Grinding, Making Cut-Offs |
| Customized support | OEM, ODM, OBM |
| Product name | Angle Grinder Machine |
| Feature | Powerful |
| Model | NewBeat |
| Packing | color box+carbon box |
| lock pin | two lock pins |
| gear | CNC gear |
| switch | lock on the biggest speed |
Instock
There are no reviews yet.