Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 Minutes |
| Remote Distance | 40 meters |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 25*16.5*10.2cm |
| Model Number | T1827 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes, 1.5V AA Battery |
| Material | Plastic |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Charging Time | 1.5 Hours |
| Watch Remote Control | 1.5V AAA Battery |
| Signal Frequency | 2.4Ghz |
Instock
There are no reviews yet.