Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.99 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 28 × 16 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | Above 13 mins |
| Tire Track | 125mm |
| Wheelbase | 192mm |
| Remote Distance | More than 120M |
| Scale | 1:14 |
| Model Number | MJX 14303 / 14301 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Item | MJX RC Car |
| Body Battery | 7.4V 2000mAH 15C |
| Charging Time | 240 mins |
| Speed | 42KM/H(3S 60KM/H) |
| Motor | 2845 3700kv Brushless Motor |
Instock
There are no reviews yet.