Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.244 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 21 × 8 cm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Rated Torque | 55NM |
| Model Number | HSDM |
| Max. Drilling Diameter | 3.2mm |
| Rated Input Power | 180W |
| Origin | Mainland China |
| No-Load Speed | 30000rpm |
| Frequency | 50/60HZ |
| Application | jewelry, wood, metal, gemstone, home DIY |
| Brand Name | FOCSE |
| Rated Voltage | 220V |
| Power Source | AC |
| Drill Type | Mini Drill |
| Voltage | 220V/EU, 110V/US |
| Color | Black |
| DIY Supplies | Woodworking |
| Type 1 | Variable output rate |
| Type 2 | mini drill |
| Type 3 | Power Tools |
| Type 4 | Dremel Style Electric Drill |
| Type 5 | Electric Power Tools |
Instock
There are no reviews yet.