Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 18 × 21 cm |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about30min |
| Tire Track | 40MM |
| Wheelbase | 162mm |
| Remote Distance | about100m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30X12X18.5cm |
| Model Number | KM1606 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 5V1A |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.